Këngëtarja e njohur Sahide Mustafa bashkë me të motrën Safetën janë ndër emrat më të njohur të muzikës popullore në vend.

Jo vetëm të dëgjuara, por edhe të komentuara, herë për muzikën, jetën, veshjet, e shumë gjëra të tjera.

Disa herë janë vënë në fokus vajzat e Safetës, që janë komentuar për pamjen, por edhe talentin në muzikë. Ne, ju njohim me të bijën e Sahides, Redolen simpatike, shkruan “Kosovarja”.

Redola sapo e ka përfunduar shkollën fillore, duket shumë e ëmbël dhe po ashtu e ka pasion muzikën.

Një yll që po vjen, apo?

Artikulli paraprakKompania që i paguan punëtorët të flenë
Artikulli tjetërKaq bukur duket Leonita sot teksa pozon para pasqyres e rregulluar