Një kameriere shpërtheu në lot pasi mori një bakshish të konsiderueshëm dhe të papritur nga një klient.

Përveç porosisë që kushtonte 9.53 sterlina, klienti bujar i la kamerieres edhe plot 200 sterlina të tjera.
Motivi i kësaj zemërgjerësie të papritur fshehej në pjesën e pasme të faturës.

“Brandi, faleminderit për shërbimin tuaj! Të dëgjova teksa flisje për fëmijën tënd larg prej teje, përdori këto para për t’i bërë një vizitë”, shkruhej në faturë.
Kamerierja e publikoi foton e faturës në Igmur dhe shfaqi emocionin për marrjen e kësaj dhurate.

“Shpërtheva në lot në kuzhinë. Personat bujarë dhe të dobishëm ekzistojnë akoma”, shkroi gruaja.

Artikulli paraprakAnëtarët e Këshillit Themelues të ASH-së kalojnë tek Levizja BESA
Artikulli tjetërVjen dorëheqja e parë pas eliminimit nga Kupa e Botës