Liverpooli ka humbur pozitën e parë në tabelë pas barazimit pa gola si mysafir i Evertonit.

Reds janë një pikë mbrapa Cityt dhe tashmë përveç rezultateve duhet të presin edhe gabimin e rivalit.

Në një intervistë pas ndeshjes, Jurgen Klopp ka fajësuar erën si një nga shkaktarët e këtij barazimi.
“Ishte ndeshje e vështirë. Njerëzit nuk e pëlqejnë por era erdhi nga drejtime të ndryshme”, ka thënë trajneri gjerman.