Jurgen Klopp mund të jetë trajneri i ri i Real Madridit.

Lajmi konfirmohet nga “Don Balon”.

Gazeta spanjolle shkruhet se trajneri gjerman është shprehur i interesuar për të marrë drejtimin e “Los Blancos”.

Reali nuk e ka zgjedhur ende pasuesin e Zinedine Zidane dhe Klopp është një nga opsionet.

Artikulli paraprakSulltani i Zhelinës për 7 muaj filloi t’i mbushe 7 gropa
Artikulli tjetërMilani me transferimin e vitit, çmimi 40 milionë euro