Xhem Llamallari i njohur si Komandant Baruti ka komentuar për filmin që përdhos vlerat e UÇK dhe i cili u shfaq mbrëmë në kinema. Filmi me regjisor Jani Bojaxhiu titullohet “Tallje me Krishtin”.

“Populli na pranoi si Çlirimtarë, ne bëmë luftën e pastër si loti, duke goditur dhe sulmuar vetëm hordhitë e armatosur të ardhur nga karpet sllave, kurse politika jonë do të na fut në histori si dhunues dhe vrasës! TURP !”, shkruan Baruti.

Artikulli paraprakMickoski takon partnerët e koalicionit “Për Maqedoni më të mirë”
Artikulli tjetërSulejman Rexhepi: Të shkrumbohet “dora e zezë” që djeg xhami