Është kompletuar shorti për fazën e 1/8-ës së finales, në Kupën e Mbretit.

Barcelona dhe Real Madrid sot kanë mësuar kundërshtarët e tyre të ardhshëm, në Kupën e Mbretit.

Kampionët e La Liga do të kenë punë me skuadrën e Leganes, ku në ‘Camp Nou’ mund t’i japin fund aventurës së Leganes.
Real Madrid në anën tjetër do të ketë përballë skuadrën e Real Zaragoza.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell të gjitha çiftet e 1/8-ës së finales, në Kupën e Mbretit.

Badajoz – Granada
Leonesa – Valencia
Tenerife – Athletic Bilbao
Real Zaragoza – Real Madrid
Mirandes – Sevilla
Vallecano – Villarreal
Barcelona – Leganes
Real Sociedad – Osasuna