Komunikacioni në rrugët shtetërore zhvillohet nëpër rrugë të lagështa, por pa ndalesa.

Intensiteti i komunikacionit jashtë mjediseve urbane është mesatar.

Në kalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti.

LAMM rekomandon përshtatje të shpejtësisë, respektim të sinjalizimeve rrugore dhe vozitje të kujdesshme.

Artikulli paraprakArsovski: Nëse ka anulim të zgjedhjeve për shkaqe politike, do të ketë apati tek votuesit
Artikulli tjetërKomandanti me origjinë shqiptare që refuzoi të shtiejë ndaj protestuesve irakianë (FOTO)