Instituti i Shëndetit Publik ka njoftuar, se në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 18 raste të reja pozitive me Covid-19, nga 2411 testime të realizuara.

Në po të njëjtën periudhë, janë regjistruar 1 viktimë, ndërsa betejën me virusin e kanë fituar 31 pacientë.

QË nga fillimi i epidemisë, nga Covid-19 janë sëmurë 155.487 persona. Prej tyre, jetën e kanë humbur 5.468 pacientë, ndërkaq janë shëruar 149.582 pacientë të tjerë. Raste aktive në vend janë 437.

Artikulli paraprakNga 1 korriku pa roaming me Shqipërinë, Kosovën, Serbinë, Bosnjen dhe Hercegovinën dhe Malin e Zi
Artikulli tjetërWesley Clark: Millosheviq e ka bërë të pashmangshëm konfliktin