Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë kryer 3 084 teste për CoViD-19 dhe prej tyre 1 093 kanë rezultaur pozitivë me koronavirus, ose 35 për qind e testeve të kryera.

Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 28 pacientë, ndërsa janë shëruar 819 persona.

Artikulli paraprakE premtja e zezë/Dyqane të mbyllura,italianët shpenzuan online 83 mln euro
Artikulli tjetërA do të na mbrojë vaksina e KOVID-19?