Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 2006 teste të realizuara, 141 persona janë diagnostifikuar me Covid-19.

Shkup-51, Kumanovë,19, Dibër-2, Shtip-15, Prilep-6, Tetovë-6, Strugë-16, Veles-2, Manastir-4, Ohër-2, Kavadarc-1, Gostivar-2, Gjevgjeli-1, Radovish-1, Probishtip-2, Makedonski Brod-2, Berovë-1, Vinicë-1, Dellçevë-1, Sveti Nikollë-2, Kërçovë-2 dhe Negotinë-1.

Inistituti i Shëndetit Publik 24 orët e fundit ka regjistruar 93 pacientë të shëruar.

Shkup-25, Shtip-33, Prilep-1, Tetovë-10, Veles-2, Manastir-7, Demir Hisar-2, Makedoniski Brod-1 dhe Kërçovë-11.

Ndërkaq katër pacientë e kanë humbur betejën me virusin korona. Dy pacient nga Shkupi, një paciente nga Kumanova dhe një pacient nga Sveti Nikolla.

Artikulli paraprakNëntë viktima dhe 145 raste të reja me koronavirus në Kosovë
Artikulli tjetërQeveria e “hesapeve” të mëdha!