Situata e infektimeve nga Covid në Shqipëri vijon të paraqitet e rënduar.

Ministria e Shëndetësisë ka raportuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 545 raste të reja dhe janë kryer 2026 testime.

Për fat të keq edhe numri i viktimave vijon të jetë në shifra të larta. Në 24 orët e fundit në spitalet Covid kanë ndërruar jetë 16 persona.