Pas nënshkrimit të Marrëveshjes për emrin, kryebashkiaku i Athinës, Jorgos Kaminis nesër viziton vendin me ftesë të homologut të tij të Shkupit Petre Shilegov.

Qyteti i Shkupit njofton se Kaminis do të marrë pjesë në përkujtimin e 55 vjetorit të tërmetit shkatërrues në vitin 1963 dhe kontributin vendimtar të shkencëtarëve dhe ekspertëve grekë në rindërtimin e qytetit.

Artikulli paraprakFranca kualifikohet më plotë vështirësi, Peru eliminohet
Artikulli tjetërMaqedoni, vetëm 20% e qytetarëve blejnë on-line