Kreu i qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot pasdite do të udhëtoj për Greqi ku mes tjerash do të realizoj takim edhe me homologun e tij grek Micotaqis.

“Të enjten pasdite udhëtoj për në Greqi marr pjesë në një simpozium, do të takohem me Micotaqisin dhe do të kem fjalim. Duhet të ndaj kënaqësinë time për interesin e kompanive greke që të investojnë në vendin tonë. Do ta shfrytëzoj mundësin që të përforcojmë miqësinë dhe përmes ekonomisë, ta thelojmë bashkëpunimin”, deklaroi dje kryeministri Zoran Zaev.

Ndërkohë i pyetur për takimin Pendarovski-Makron, u shpreh se pret të kthehet Pendarovski dhe të njoftohet në detaje për takimin, megjithatë u shpreh se është i kënaqur nga takimi i realizuar. “Jam i kënaqur nga takimi i Pendarovskit me Makronin, pres presidentin që të kthehet dhe të njoftohem drejtpërdrejt për të gjitha detajet”, tha Zaev.

Artikulli paraprakDrejtori Jakupi i përgjigjet Taravarit, numëron investimet në Spitalin e Gostivarit
Artikulli tjetërDëshmi të reja, serbë të vdekur votuan në zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë