– Kuvendi ka sjell vendimin për shpalljen e referendumit me 68 vota pro.

“Qytetarët do të përgjigjen pyetjes: A jeni për anëtarësim në BE dhe NATO me pranim të Marrëveshjes mes Maqedonisë dhe Greqisë”.

Referendum do të mbahet më 30 shator 2018.

Artikulli paraprakDështon Kupa e Botës në Katar, mbahet në këtë shtet?
Artikulli tjetërNjë studim se pse ndodh tradhtia