Ky është moti për sot, ja kur pritet shi në Maqedoni

Moti sot do të jetë kryesisht me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 6 deri më 14, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 6 deri më 14 gradë celsius.

Ditën e mërkurë pasdite pritet ndryshim i motit ku do të ketë rënie të konsiderueshme të temperaturave në pjesë veriore të vendit.

Ditën e enjte moti do të jetë i freskët dhe me kushte për reshje lokale të shiut.

evn