Hristijan Mickoski, kryetar i VMRO-DPMNE-së ka bërë të ditur se partia e tij është duke përgatitur programin e ri zgjedhor, “Besëlidhja e re”.

Nga Manastiri, Mickoski porositi se politika është proces dinamik, dhe se njëherë fiton, e herën tjetër humb.

Ai thekson se janë duke i analizuar gabimet e së kaluarës dhe në bazë të këtyre gabimeve, sjellin konkluzione se si të vazhdohet më tutje.

Mickoski e përmbyll me mendimin se kanë marr mësime nga gabimet e së kaluarës.

Artikulli paraprakKëto janë fshatrat shqiptare që kanë rezerva të shumta ari
Artikulli tjetërMaturantët e Maqedonisë këtë vit do t’ju nënshtrohen tre lloj verifikimesh