Moti në Maqedoni sot do të jetë me vranësira dhe me reshje shiu.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej -7 deri -2 gradë Celsius ndërsa ajo e ditës prej 3 deri 8 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit deri -4 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë 4 gradë Celsius.

Qyteti më i ftoht mbrëm ishte Dellçeva me temperaturë – 7 gradë Celzius