Sezoni i ri në La Liga do të filloj me kokëçarje për Zinedine Zidane.

Trajneri i Real Madrid nuk do të mund të llogarisë në të gjithë futbollistët për ndeshjen kundër Real Sociedadit.

Futbollisti belg, Eden Hazard, uellsiani, Gareth Bale dhe spanjolli, Isco nuk do të luajnë në ndeshjen e parë.

Kjo për shkak se belgu ende nuk ka arritur të rikuperohet nga një lëndim që e ka pësuar në strvitje.

Ai po vazhdon të punoj ende në fitnes. Poashtu edhe mesfushori spanjoll, Isco nuk do të luaj në ndeshjen kundër Sociedadit.