Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nëpërmjet një mesazhi ngushëllimi shpreh dhimbjen e tij për largimin e parakohshëm të legjendës së futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri.

“Me dhembje të madhe dhe pikëllim të thellë, i tërë kombi merr lajmin për vdekjen e parakohshme të Fadil Vokrrit, yllit më të ndritur të sportit dhe jo vetēm sportit tonë. Ngushëllime familjes, miqve dhe tifozëve. U prefsh në paqe Kapiten”, shkruan Thaçi në rrjetet sociale.

Artikulli paraprakVuçiq: Nëse nuk arrijmë marrëveshje me Kosovën, Serbinë e presin ditë të vështira
Artikulli tjetër“E shkurtër, brutale dhe e përgjakshme”: Detaje se si do të dukej lufta SHBA-Kore Veriore në rast të dështimit të Samitit Trump-Kim! (FOTO)