Janë publikuar formacionet zyrtare të derbit të javës së 24-të në Serie A, mes Lazios dhe Interit.

Ky takim pritet të jetë mjaft interesant pasi diferenca mes të dyja ekipeve është vetëm një pikë në tabelë.
Lazio, si befasia e këtij edicioni, mban vendin e tretë kurse Interi vendin e dytë.

Takimi nis në orën 20:45, ndërsa më poshtë mund t’i shihni formacionet zyrtare të të dyja ekipeve.

Lazio
Strakosha; Luiz Felipe, Acerbi, Radu; Marusic, Milinkovic-Savic, Leiva, Luis Alberto, Jony; Caicedo, Immobile.

Inter