Të dielën e kësaj jave pritet të zhvillohet ndeshja finale e Kampionatit Botëror, “Rusia 2018”, ndërmjet Francës dhe Kroacisë.

Kopshti Zoologjik në Shkup, ka përzgjedhur fituesin.
Lemurët parashikuan se kroatët do të jenë shteti që do të triumfojë ndaj “gjelave” të Francës.

Лемурите типуваат победник на Светско

Нашите лемури прогнозираа кој ќе биде следниот светски шампион во фудбал. Секако најхрабра во прогнозирањето беше женката лемур. Останува да видиме дали ќе се исполнат нејзините прогнози 🙂

Publiée par Skopje ZOO / Зоолошка градина Скопје sur Vendredi 13 juillet 2018

Artikulli paraprakPublikohet video nga biseda telefonike mes kryeministrave Cipras dhe Zaev për marrëveshjen e Prespës (Video)
Artikulli tjetërOsmani: Me impuls reformues deri në fillimin e negociatave (Video)