Suarez do të mungojë në ndeshejt e ardhshme të barcelonës, kundër Slavias së Pragës dhe Celta Vigos.

Barcelona humbi me përmbysje në udhëtim ndaj Levantes të shtunën mbrëma, por përveç lënies së tre pikëve, mori edhe një lajm të keq nga Luis Suarez, i cili u largua nga fusha në minutën e 41-të.

Sulmuesi uruguaian ka pësuar një dëmtim që do ta lërë jashtë ndeshjes së Champions Leagues kundër Slavias së Pragës, ashtu si edhe të asaj të kampionatit ndaj Celta Vigos fundjavën e ardhshme.

Rikthimi në fushë i sulmuesit katalan pritet të ndodhë vetëm pas ndërprerjes së kampionatit në favor të kombëtareve, pra pas datës 20 nëntor, por që gjithsesi Barcelona ka në favor kalendarin jo fort të ashpër në këtë periudhë.
32-vjeçari ka bërë 12 paraqitje deri më tani këtë sezon për Barçën, ka shënuat 8 gola

Artikulli paraprakKitanov: Autostrada Shkup-Bllacë nis para zgjedhjeve
Artikulli tjetërBalotelli e qëllon topin në drejtim të turmës për shkak të thirrjeve raciste