Këngëtarja shumë e dashur për publikun vazhdon të konsiderohet si ikonë e bukurisë shqiptare.

Leonora Jakupi qysh prej fillimeve të karrierës ka magjepsur me pamjen dhe stilin e saj, shkruan “Kosovarja”.
Sharmi dhe modestia karshi publikut e bën edhe më unike dhe të dashur për shumë njerëz.

Bukuroshja po vazhdon të jetë aktive në skenën muzikore duke sjellur projekte që po shndërrohen menjëherë në hite.
Eleganca nuk po i mungon as tash, pas kaq vitesh karrierë. Edhe në fotografinë e radhës e dëshmon se është unike sa i përket bukurisë.