12:14 | 20 Prill 2021

Foto: Getty Images

Harry dhe William kanë shkëmbyer disa fjalë gjatë varrimit të Prince Philip.

Princi Harry tha se varrimi i Princit Philip ishte ‘siç donte ai’ në një shkëmbim me vëllain William pas shërbimit emocionues në Windsor Castle, pretendon lexuesi i buzëve, shkruan Daily Mail.

Princi Harry i tha Princit William se funerali i Dukës së Edinburgut ishte ‘siç do të donte ai’, kanë pohuar lexuesit e buzëve, transmeton lajmi.net.

Vëllezërit e ftohur me njëri tjetrin folën me ndërsa lanë funeralin e Dukës së Edinburgut në Castle Windsor, pasi ata u shfaqën në publik së bashku për herë të parë në më shumë se një vit.

Duke folur për Express, lexuesit e buzëve pretenduan se Duka i Kembrixhit tha: “Po ishte shumë mirë, apo jo”, të cilit Harry u përgjigj: “Ishte ashtu si donte”, në një shkëmbim që u bë pas shërbimit emocional në St. Kapelën e Xhorxhit.

Duka i Sussex fillimisht u pa duke folur me kunatën e tij Kate Middleton kur ata u larguan nga kisha dhe filluan të ecnin, por ajo u duk se rrinte pezull kështu që ai mund të fliste me William për disa çaste pa të./Lajmi.net/