Sot do të zhvillohen edhe dy ndeshjet tjera në kuadër të 1/8 së Ligës së Kampionëve.

Në Wanda Metropolitano Stadium, Atletico Madrid do ta presë në shtëpi Juventusin e Allegrit, ku pritet të jetë një ndeshje tejet interesante.

Ndërkohë që ndeshja tjetër zhvillohet mes Schalkes dhe Manchester City. Gjermanët do të mundohen t’i shkaktojnë probleme skuadrës së Guardiolës, edhe pse një gjë e tillë duke si e pamundur.