Liverpool në “majën” e botës, Jurgen KLOPP “rrëmben” Botërorin e Klubeve(video)

Liverpool 1-0 Flamengo (Firminho 100′)

Liverpool ka arritur të fitoi kupën e Botërorit të Klubeve. Të besuarit e Jurgen Klopp kanë mundur në Doha, Qatar, skuadrën braziliane të Flamengo me rezultatin 1-0.

90 minutat e rregullta të sfidës u mbyllën me rezultatin e bardhë 0-0, teksa goli i parë dhe i vetëm do të vinte në minutën e 100. Pas një asist nga Mane, Firmonho do ta mposhte lehtësisht portierin kundërshtarë duke kaluar në avantazh skuadrën e tij.

Liverpool me në krye Jurgen Klopp arrinë kështu të siguroi një tjetër trofe prestigjoz ndërkombëtarë.

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson, Henderson, Keita, Oxlade-Chamberlain, Mane, Salah, Firmino.

Flamengo: Alves, Caio, Mari, Arao, Riberio, Gerson, Barbosa, Rafinha, De Arrascaeta, Filipe Luis, Hen