Vetëm tre ditë para fillimit zyrtar të Lojërave Olimpike të Tokios, kreu i Komitetit Organizativ, Toshiro Muto, tha se nuk përjashtohet anulimi i ngjarjes më të madhe sportive në minutën e fundit, pasi incidenca e rasteve të koronavirusit mes atletëve po rritet .

“Ne nuk mund të parashikojmë se çfarë do të ndodhë me numrin e rasteve të koronavirusit.” Si rezultat, ne do të vazhdojmë diskutimet në Komitetin Organizativ nëse do të ketë një rritje të infeksioneve “, tha Tosiro Muto në një konferencë shtypi të martën, kur u pyet nëse mundësia shtimit të infektimeve mbetet e hapur.

Artikulli paraprakBoçvarski dhe Momiroviç, shpërndanë kartela smart për shtetasit e Serbisë
Artikulli tjetërVMRO-DPMNE: Zaev mund ta anulojë regjistrimin për muajin nëntor