23:24 | 4 Maj 2021

Manchester City është kualifikuar në finalen e Ligës së Kampionëve për herë në histori të klubit.

Pas kësaj fitore, janë publikuar video të ndryshme ku shihen të gjithë lojtarët dhe stafi duke festuar bashkë, raporton lajmi.net.

Man City do të luajë në finale të Ligës së Kampionëve ndaj Chelsea ose Real Madrid dhe synon të shkruajë histori dy herë, duke e fituar atë.

Pep Guardiola në anën tjetër, është kualifikuar për herë të parë në finale pa Lionel Messin./Lajmi.net/