Ju jeni ajo që hani!
Të hani shëndetshëm ju mundëson të qëndroni shëndetshëm, kështu përzgjedhja e këtyre ushqimeve iu ndihmon të luftoni sëmundjet sezonale që sjell moti i ftohtë.

Peshku, hudhra, frutat citrike, jogurti, çaj, specat e kuq, qumështi, këpurdhat, mish gjeldeti, zarzavatet e gjelbërta, boronicat, çokollata e zezë, karrotat dhe patatet e ëmbla.