Presidenti francez, Emmannuel Macron mohoi akuzat e sotme nga mediat britanike, se Franca po përgatitet të vendos vizat për britanikët, në rast se Bashkimi Evropian dhe Britania e Madhe nuk arrijnë marrëveshje për Brexit.

“Është një lajm i rremë, çfarë liderësh të tjerë do të thoshin. Ne nuk do të aplikojmë vizat”, u tha Macron gazetarëve në Bruksel.