Ministri i Shoqërisë informatike dhe administratës Damjan Mançevski dhe ajo për Punë dhe politikë sociale Milla Carovska kanë marrë pjesë në konferencën ministrore në Marakesh të Marokos.

Mançevski dhe Carovska kanë folur për sigurimin e shërbimeve publike të pranishme për gjithë qytetarët.

“Kjo Qeveri është e përkushtuar në realizmin e qëllimeve për zhvillim permanent. Qëllimi jonë është të ndërtojmë shoqëri humane për prosperitet për gjithë qytetarët dhe asnjë të mos lihet anësh”, ka thënë ministrja Carovska.

Artikulli paraprakShkup, arrestohet 31 vjeçari për trafikim me lëndë narkotike
Artikulli tjetërNesër fillon regjistrimi në konvikte, Xhemaili: Interesi i nxënësve shqiptar i dobët