Manchester United ka mposhtur Newcastlen me rezultat 3-1 në ndeshjen e javës së 25-të të Premier ligës.

Golat për Djajtë e Kuq i shënoi Rashford ne minutën e 30-të, James në minutën e 57-të dhe Fernandes në minutën e 75-të.

Golin e vetëm për Neqcastle e shenoi Saint-Maximin në minutën e 36-të.

Me këtë fitore, Manchesteri ngjitet në vendin e dytë me 49 pikë, 10 më pak se Manchester City.