Mane, lojtari i muajit mars në Premierligë

Sadio Mane ka mposhtur konkurencën e Sergio Agueros duke u shpallur lojtari më i mirë i muajit mars në Premierligë.
Sulmuesi senegalez ka qenë deçiziv me The Reds duke ndihmuar skuadrën Klopp të arrijë fitore të rëndësishme që e kanë mbajtur në krye të Premier League.

Mane shënoi dy gola ndaj Burnley-it ndërsa fitoi një 11-metërsh dhe realizoi një gol ndaj Fulham.

Edhe ndaj Tottenham ai zhvilloi një ndeshje të shkëlqyer ndërsa nuk arriti të linte shenjë në derbin ndaj Everton.
Goli më i bukur i muajit u zgjodh ai francezit të Brighton Nokaert në sfidën ndaj Crystal Palace, një supergol nga limitet e zonës me të majtën.