Sulmuesi i Liverpool, Sadio Mane ka nënshkruan kontratë afatgjatë me klubin nga Anfiled.

Goal mëson se me marrëveshjen e re senegalezi do të qëndrojë në Liverpool deri në vitin 2023.
Me këtë veprim The Reds kanë vazhduar që të mbajnë edhe një prej yjeve.

Mane nënshkruan me Liverpool pas Mohamed Salah dhe Roberto Firmino që poashtu kanë vënë vulën në kontrata pesë vjeçare në 12 muajt e fundit.