Kombëtarja e Maqedonisë shënoi fitoren e dytë në Ligën e Kombeve, pas tri ditësh të triumfit ndaj Gjibraltari, me rezultat identik 2-0 mundi edhe Armenisë në stadiumin “Filipi II”.

Angelovski ndryshoi formacionin me katër mbrojtës e priti Armeni.n Bejtullai mori shans në minutën e pare.

Golat i shënuan Ezgjan Alisoki nga penalltia në minutën e 13 të ndeshjes dhe Goran Pandev për 2:0 në minutën e 59’

Maqedonia është Lider i grupit me 6 pikë, ku pas një muaji e pret Lihtejshtanin në “Filip II Arena”