Reshje afatshkurte përmbytëse dhe bubullima të rralla priten nesër nga fundi i ditës dhe gjatë natës, sidomos në pjesën veriperëndimore të vendit.

Nga Drejtoria për punë hidrometeorologjike informojnë se vazhdon periudhë kryesisht e motit stabil dhe të ngrohtë. Pjesërisht rritje e vranësirave dhe paraqitje e jostabilitetit lokal me reshje përmbytëse dhe bubullima priten të martën dhe të mërkurën.

Artikulli paraprakVideo motivuese për FC Shkupin para Renxhersit
Artikulli tjetërXholev: Obstruksionet me AKMIS ishin të mëdha gjatë kohës së qeverisë së kaluar