9:12 | 15 Maj 2021

Zinedine Zidane raportohet se do të largohet nga Real Madrid këtë sezon dhe zëvendësues i tij mund të jetë Raul Gonzalez.

Tekniku francez nuk ka pranuar të flasë për të ardhmen e tij kur është pyetur disa herë në konferencat për shtyp, transmeton lajmi.net.

“Një vendim do ta marrë në përfundimin e këtij sezoni”, kishte thënë Zidane në konferencën e tij të fundit.

Mirëpo, mediumi spanjoll Telemadrid, raporton se 48 vjeçari do të largohet përfundimisht nga klubi me të përfunduar ky sezon.

Telemadrid: Zidane ka vendosur të largohet nga Real Madrid

Gazeta e përditshme spanjolle, Marca, në anën tjetër ka thënë se Raul Gonzalez do të zëvendësojë francezin.

Aktualisht, Raul është trajner i të rinjëve të ‘Los Blancos’ dhe ka punuar gjithashtu edhe me U-15 në të kaluarën./Lajmi.net/

Artikulli paraprakMot i freskët dhe me reshje shiu
Artikulli tjetërArrestohen në flagrancë 2 persona në Vlorë, iu sekuestruan 2632 fara kanabisi. Dyshohet se i siguronin për…