Kryeministri Zoran Zaev ka pranuar letër nga kryeministri hungarez Viktor Orban.

Me këtë rast ky i fundit ka përshëndetur marrëveshjen me Greqinë, njëherësh edhe vendimet për negociatat me BE-në dhe ftesën e NATO-s për Maqedoninë

Mes tjerash në letër është vlerësuar edhe partneriteti strategjik mes dyja vendeve.

Artikulli paraprakZbulohen 44 emigrantë në një kamion, ja vendi
Artikulli tjetërTalenti brazilian prezantohet si lojtar i Real Madridit