VMRO-DPMNE vazhdon të akuzoj Qeverinë se po i shmanget debatit për marrëveshjen me Greqinë. Sipas Dragan Danev nga kjo parti Komision amë për marrëveshjen në fjalë duhet të ishte Komisioni për Politikë të Jashtme dhe jo komisioni për çështje evropiane.

Danev paralajmëroi interpretim Kushtetues nga Komisioni Venecias për marrëveshjen.

Deputetët e VMRO-DPMNE-së nuk po marrin pjesë në seancën që po zhvillohet në këto momente ratifikimin e marrëveshjes në Kuvendin e Maqedonisë.

Artikulli paraprakZaev sjell lajmin e mirë: NATO ka vendosur në rend dite ftesën për Maqedoninë
Artikulli tjetërBoshnjakovski: Ivanov të tregoj përgjegjësi politike