Përfaqësuesi i posaçëm i sekretarit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer do të mbërrijë nesër për një vizitë në Kosovë.
Palmer do të flasë para një publiku të përbërë nga studentë dhe pjesëtarë të shoqërisë civile në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës. Pas fjalimit, ai do t’u përgjigjet pyetjeve të tyre, njofton Ambasada e SHBA-së në Prishtinë.

Vizita e Palmer-it në Kosovë ishte paralajmëruar më herët, por nuk ishte caktuar data e vizitës. Para ardhjes në Kosovë, Palmer qëndroi për vizitë në Maqedoninë e Veriut.

Artikulli paraprakVëzhgohen punimet në Xhaminë Kodra e Diellit
Artikulli tjetërZaev: Do të vendosim tramvaj elektrik në vlerë mbi 100 milion euro