Përfaqësuesi i posaçëm i sekretarit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer sot qëndron për vizitë në Kosovë.
Palmer do të pritet nga Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi .
Palmer do të flasë para një publiku të përbërë nga studentë dhe pjesëtarë të shoqërisë civile në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës. Pas fjalimit, ai do t’u përgjigjet pyetjeve të tyre, njofton Ambasada e SHBA-së në Prishtinë.

Artikulli paraprakBDI Butel sot zgjedh kryesinë e re
Artikulli tjetërMinistri Nuredini në takim me përfaqësuesit e këshillit të isnspektimit , drejtorët e inspektoriateve dhe inspektorët komunal