Milan Badelj do të jetë transferimi i ri i Lazios.

Reprezentuesi kroat ka lënë Fiorentinën për t’u transferuar në kryeqytetin italian, te skuadra e Lazios.

Pak minuta më parë, 29 vjeçari ka mbërritur në Romë.

Ai pritet që nesër t’u nënshtrohet testeve mjekësore për t’u zyrtarizuar pastaj si lojtar i Lazios, e cila këtë verë ka transferuar edhe mesfushorin kosovar, Valon Berisha.

Badelj ka qenë te Fiorentina për katër sezone, duke regjistruar 108 paraqitje dhe duke shënuar dy gola.

 

Artikulli paraprakMotrat Mustafa sjellin “Bela n’bela”
Artikulli tjetërTërmeti në Indonezi, izolohen 700 turistë në malin vullkanik