Rreth një orë pritet në pikë kalimin kufitar Bogorodicë për dalje nga Maqedonia drejt Greqisë.

Sipas shërbimeve doganore të Maqedonisë, që nga pasditja e djeshme, dhe sot deri në orën 10.00 Maqedoninë e kanë lëshuar rreth 10 mijë qytetarë.

Qytetarët e Maqedonisë si destiancione zakonisht i zgjedhin hotelet dhe apartamentet në Halkidiki, ku do të qëndrojnë deri të dielën.

Për dallim nga Bogorodica në pikë kalimin kufitar Dojran nuk ka pritje të gjata.

Artikulli paraprakAktivitete të përbashkëta Maqedoni-Bullgari për ditën e “Shën Kirilit dhe Metodit”
Artikulli tjetërPrishet fejesa, plagoset 31 vjeçari në Haraçinë