Përballja mes Anglisë dhe Skocisë ka përfunduar me rezultat 0-0.

Ndeshja mes Kombëtares së Anglisë dhe Skocisë është mbyllur 0-0.

Pjesa e parë ishte më mirë për anglezët që patën disa raste shënimi, por pa arritur të realizojnë ndonjë gol.

Edhe Skocia pati disa raste shënimi, por që në fund asnjëra skuadër nuk arrit ta tund rrjetën e kundërshtarit.

Në përgjithësi ndeshja ishte e baraspeshuar, dhe rezultat i barbartë është pasqyrë reale e asaj që pamë në këtë ndeshje.

Pas dy ndeshjeve në Grupin D prinë Çekia me katër pikë, aq sa ka edhe Anglia, ndërsa me nga një pikë janë Kroacia dhe Skocia.

Artikulli paraprakJa kush u zgjodh kryetar dege i PDSh-së dega Tetovë!?
Artikulli tjetërModelja ruse i drejton një pyetje publike Don Xhonit