Një fotografi që qarkullon nëpër rrjetet sociale për lëndimet e protestueses që mbrëmë kinse është lënduar nga policia mund të gjendet lirisht në Google Image dhe e njejta daton që nga viti 2013 dhe lidhet me këngëtaren dhe modelen kroate Severina Vuckovic, njofton Telegrafi Maqedoni.

është e lehtë, vetëm të kërkohet me fotografi të njejtë në Google Images dhe mund të gjenden dhjetëra lajme nga një fotografi e kroates e cila e publikuar këtë fotografi për t’i thënë jo dhunës ndaj grave.

Mbrëmë ka pasur përleshje mes policisë dhe protestuesve që kundërshtonin marrëveshjen për emrin e vendit që u nënshkruajt me Greqinë pas 27 viteve kontest dhe inate.

Të lënduar ka pasur por të njejtët nuk kanë asnjë lidhje me kroaten Severina.

Ndryshe, Maqedonia njihet si kryeqendra e lajmeve të rrejshme duke pasur parasysh lajmet e rrejshme në zgjedhjet e vitit 2016 në SHBA, ku amerikanët lexonin lajme të rrejshme nga Velesi.

Artikulli paraprakMe nderime ushtarake, Hilmi Haradinaj varroset sot në Gllogjan
Artikulli tjetërQeveria mer këtë vendim për marrëveshjen për emrin me Greqinë