Meda po sjell një tjetër projekt të ri.Meda nuk e ka ndërmend të ndalet, ai paralajmëroi projektin e ri muzikor, i cili vjen plot ritëm.

Projekti i ri i Medës titullohet “Ish dashnia”, ndërsa do të vije e realizuar edhe videoklip, ndërsa u punua nga Emra Com.

Përmes një postimi në Instagram, këngëtari ka zbuluar një pjesë të kësaj kënge dhe njofton se publikohet nesër (e shtunë).

https://www.instagram.com/p/CIGiUJsBo3a/?utm_source=ig_embed

Kënga “Si dashnia” do ta pasojë baladën “Oj shoqni”, të cilën Meda e solli para pak ditësh dhe pranoi komente pozitive nga fansat.