Medie më e madhe zvicerane, ‘Blickc.ch’, ka vendosur “shqiponjat” në ballinën e saj pas fitores 2:1 ndaj Serbisë.

Zvicra ka mposhtur 2:1 Serbinë në Kupën e Botës, me golat e shënuara nga Xhaka dhe Shaqiri.

Të dy këta festuan në mes të Rusisë me shqiponjë.

Kjo ka bërë që ‘Blick’ t’u kushtojë një titull interesant “shqiponjave”, që siguruan një fitore të madhe
për Zvicrën.

“Falë shqiponjave Xhaka dhe Shaqiri ëndërrojmë për fluturime të largëta”, shkruan Blick.

Artikulli paraprakSot protestë kundër marrëveshjes së emrit, bllokohen rrugë në Shkup
Artikulli tjetër“Rusi 2018″, ja tre supersdat që do të luhen ditën e sotme