Ministria e Punëve të Jashtme ende nuk ka vërtetim zyrtar nga Qeveria afgane në lidhje me lajmin për shtetasin e Maqedonisë i cili ishte i rrëmbyer dhe i vrarë në Kabull, ndërsa disa media tashmë publikuan se 37-vjeçari është qytetar i Lubancit të Shkupit, duke u thirrur në burime të fshatarëve të këtij fshati.

Sipas publikimeve nga mediat ndërkombëtare, para dy dite shtetasi i Maqedonisë së bashku me dy persona nga Malajzia dhe India, janë rrëmbyer dhe vrarë në kryeqytetin e Afganistanit.

Të tre kanë punuar në kompaninë “Sodexo”, si kompani e dytë më e madhe botërore për ushqim.

Artikulli paraprakJakupi: KSHZ ka kapacitet për mbarëvajtjen e referendumit
Artikulli tjetërErion Veliaj merr masa për “KikiChallenge” (Foto)