Tri ditë pas dasmës së tyre shumë të përfolur në Windsor Castle, Princi Harry dhe Meghan Markle, kanë dalë për herë të parë, publikisht si çift i martuar.
Meghan dhe Harry kanë dal për herë të parë si Duka dhe Dukesha e Sussex në një festë mbretërore, shkruan e përditshmja britanike ‘Metro’.

Me veshje klasike, e me kapelë në kokë, Meghan duke bukur. Për të, kjo është shëtitja e parë si pjesëtare e familjes mbretërore zyrtarisht.

Ata morën pjesë në kopshtet e Buckingham në Londër për festimin e 70 vjetorit të ditëlindjes së Princit Charles.

Artikulli paraprakAeroporti “ngritet në këmbë”, për të kapur një majmun
Artikulli tjetërVdes e pastrehë, por sa para kishte në bankë?