Anëtari i Komisionit për Sëmundje Infektive, Shaban Memeti, në emisionin 10 Minuta në TV21, tregoi se javën e fundit kemi ulje për 50% të rasteve pozitive dhe të vdekshmërisë nga Covid-19.

https://www.facebook.com/watch/?v=506123387489894&t=0

Artikulli paraprakBiden: 20 milionë vaksina për vendet e tjera deri në fund të qershorit
Artikulli tjetërNjerëzit që pinë çaj ‘rusi’ çdo ditë kanë zemër më të shëndetshme